Joomla! yüksek etkileşimli ve çok-dilli Web siteleri, çevrimiçi topluluklar, medya portalları, bloglar ve e-Ticaret uygulamalarının hızlıca oluşturulabilmesi için tasarlanmış bir açık kaynak içerik yayınlama sistemidir.


Joomla! LogosuJoomla! geniş hacimli HTML belgeleri ve zengin medya içeriklerini yönetmek ve yayınlamak üzere hazırlanmış kolay-kullanımlı grafik kullanıcı arayüzü (GUI) sunar. Her boyutta organizasyon tarafından Genel Web Siteleri, Dahili Ağlar ve diğer ağlar için kullanılmaktadır. Ayrıca binlerce kullanıcılı topluluk tarafından desteklenmektedir.


sound by jbgmusic

ZİYARETÇİLER

Bugün142
Dün194
Hafta1504
Ay5331
Tümü920838

(C) Fliesenstadt

Kimler Sitede

Şu anda 6 konuk çevrimiçi

DİL

Sosyal Paylaşım

BURHANİYE

              

                

                                      İlçemizin bu günkü adıdır. 19. yüzyıl Osmanlı padişahı  Abdülhamit’in oğlu, Şehzade Burhanettin’den dolayı  bu adı almıştır. 15. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar ise bu günkü Kızıklı köyü yolundaki Roma dönemi su kemeri nedeniyle "Kemer" adı ile anılmıştır. Bu ad hala yaşlı Burhaniyeliler ve köylülerce kullanılır

 

                                     

KURTULUŞ GÜNÜ ( 8 Eylül 1922 ) : Bölgemizde Kuvvayi Milliye’ nin örgütlenmesini gerçekleştirip, Anadolu’da ilk direniş karargahlarından biri olarak   Ulusal  Kurtuluş Savaşımıza omuz veren Burhaniye, 8 Eylül 1922 de düşman işgalinden kurtulmuştur.

 

 Kurtuluş gününün çok ilginç ve Türk insanının yaratıcı zekasının güzel bir örneği olan ünlü  “Borazan  Çavuş” öyküsü vardır. Büyük taarruz sonrası bozulan ve hızla Anadolu’yu terk etmeye başlayan  işgalci düşmanın Burhaniye´deki birliği de ilçeyi yakıp yıkarak çekilmeye hazırken bu durumu öğrenen Burhaniye’ li  Kuvvayi Milliyeciler zekice bir plan yaparak  8 Eylül 1922 sabaha karşı uygulamaya giriştiler. Borazan Çavuş Hanay Camiinin minaresinden Türk Ordusu ilçeye girmek üzereymiş gibi hücum borusu çalarak düşmanın paniğe kapılması sağlamış, böylece işgalci güçler hiçbir kıyım ve yıkım yapamadan ilçeyi terk etmişlerdir. Burhaniye halkı her yıl 8 Eylül de kurtuluş gününü coşku dolu törenlerle kutlar.

 

 

Yorumlar  

 
-1 #1 evren 10-01-2013 08:26
ben burda doğdum :-)
Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Telif Hakkı © 2022 Open Source Matters. Tüm Hakları Saklıdır.
Joomla! GNU/GPL lisansı altında özgür bir yazılımdır.

Joomla free themes made by Lonex.

KAZDAĞLARI

                                                                                                                                 

                

KAZDAĞI MİLLİ PARKINI

ALAN KILAVUZU

 

NEZARETİNDE

GEZMEK

İSTİYORSANIZ

 İLETİŞİM

 

  0 532 491 67 33

balaorman@hotmail.com

   

      

      

           

        

   

        

 

       

  

           

TANIMAK İSTERSENİZ

 ÖZGEÇMİŞİM